Partnerzy naszego forum o skuterach: 1. kartyplastikowe.info KARTY PLASTIKOWE 2. kartyplastikowe.net  KARTY PLASTIKOWE  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto tuningować chińczyka ?

Czy warto tuningować chińczyka ?
Tak
38%
 38%  [ 52 ]
Tak, ale tylko gdy tun jest poważny
20%
 20%  [ 28 ]
Zawsze można coś przerobić
36%
 36%  [ 49 ]
Nie
5%
 5%  [ 7 ]
Głosowań: 136
Wszystkich Głosów: 136

Autor Wiadomość

Ranga:
Skuter: Yarox LC MINARELLI RACING
Status: Skąd: Sosnowiec
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2009-06-10, 20:26   

RAPI napisał/a:
Jeździłem Aerox'em.

Chyba jednak nie, jeżeli wolisz tuningować Chinola, niż mieć markowego np. Aerox'a.

Ranga:
Skuter: Yamasaki 50
Status: Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 2009-06-10, 22:06   !

Jak tuning to jedynie Chopper albo YS. Zresztą nie polecam tuningowania skuterów 4t, bo to nie ma sensu. W 2t tłumik daje 10-15% więcej mocy, więc po co. Ale jak kto woli. ;)

Ranga:
Skuter: SR & Honda CBR 600
Status: Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-06-11, 01:52   

Cytat:
chyba jednak nie jeżeli wolisz tuningować chinola niż mieć markowego np aeroxa

Ja na Roxie ostatnio często śmigam i powiem szczerze - wolę Ibiego :) . O dziwo Rox się dość często psuje w porównaniu z Ibim. Może przypadek...

Ranga:
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2009-06-11, 02:54   

Amek napisał/a:
Cytat:

Ja na Roxie ostatnio często śmigam i powiem szczerze - wolę Ibiego :) . O dziwo Rox się dość często psuje w porównaniu z Ibim. Może przypadek...

Tylko zobacz jakie są możliwości tuningu.

Ranga:
Skuter: KINGWAY CAMARO
Status: Skąd: Mieroszów
Wysłany: 2009-06-11, 09:52   

Ale niektórych nie stać na Areox'a. Kupić dobrego ok 5 tyś, a kupic chinola i go stuningować?
A jakbyś chciał stuningować Areox'a, mam kolegę ma Areox'a jego Vmax to jakieś 95. :shock: Ale włożył w ten skuter jakieś 15 tyś. z kupnem i tuningiem.

Ranga:
Skuter: SR & Honda CBR 600
Status: Skąd: Chorzów
Wysłany: 2009-06-11, 11:34   

siw3x masz rację, pamiętaj tylko, że wysilony 2T znacznie szybciej się psuje od wysilonego 4T, a no i jak zauważył kolega powyżej koszty tuningu może podobne, a koszt samego skutera to inna bajka.

Markowy 2T przy tuningu za 2k lajtowo pogoni 4T po full tunie i tu nie ma się co kłócić.

Ranga:
Skuter: KingWay Tanco
Status: Skąd: Łęczna
Wysłany: 2009-06-12, 17:59   

siw3x napisał/a:

Chciałem jakiegoś markowego, ale starsi mi kupili Chinola...

Ranga:
Skuter: Hooligan
Status: Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2009-06-12, 20:58   

Moim zdaniem warto, ponieważ z tych chińczyków można zrobić takie cudeńka, że hej. :D

Ranga:
Skuter: Kingway Yarox (Blue)
Status: Skąd: 127.0.0.1
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2009-06-14, 18:51   

Według mnie warto. Motor to motor. To, że np. Nokia robiła kalosze nie znaczy, że będzie robić złe telefony. Chińczyki mają być tanie i o to w tym chodzi. A skuter nie tuninguje się po to, by się szpanić marką, ale po to by mieć coś lepszego i uniwersalnego. I nie ważne, czy to chińczyk, czy to firmówka warto tuningować.

Ranga:
Skuter: Kingway Hooligan
Status: Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-14, 19:19   

adikx napisał/a:
A skuter nie tuninguje się po to, by się szpanić marką, ale po to by mieć coś lepszego i uniwersalnego. I nie ważne, czy to chińczyk, czy to firmówka warto tuningować.

Święte słowa, ja bym się pod tym podpisał. Jakoś nie czuję się gorszy, że mam Chińczyka, a szczerze mówiąc wygląda o niebo lepiej, niż niektóre markowe...

Zaproszone osoby: 148

Ranga:
Skuter: Zipp vapor
Status: Skąd: biorą sie dzieci ;)
Wysłany: 2009-06-15, 20:55   

Ja wybrałem, że "Zawsze można coś przerobić", ;) ponieważ czasmi części są tak drogie, że nie zawsze warto kupić. ;) OT: Ale i tak ja głównie celuję w tuning optyczny, więc mnie nie spotka kupowanie części za niewiadomo ile. ;)

Ranga:
Skuter: Coliber 72ccm
Status: Skąd: Ulanów
Wysłany: 2009-06-15, 23:14   

Przemo95 napisał/a:
ja głównie celuje w tuning optyczny więc mnie niespotka kupowanie części za niewiadomo ile ;)

No to witaj w klubie... Ja właśnie też bardziej w optykę niż mechanikę... Ale ogólnie to za dużych przeróbek nie będę robił... Jedynie nadkole i rejestracje może na przekładni... :lol:

Zaproszone osoby: 3

Ranga:
Skuter: coliber
Status: Skąd: gdzieś
Wysłany: 2009-07-21, 11:43   

Tuning zawsze się przydaje... Zaczynając od zwiększenia osiągów naszego skuterka, dla własnej satysfakcji 8) , jak i również wizualny chociaż po to by na ulicy nikt nie śmigał takim cackiem jak my.. :mrgreen: :mrgreen:

Ranga:
Skuter: Kingway Cobra
Status: Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-07-24, 12:16   

Panowie ! Nie sztuką jest kupić markowy skuter i wyprzedzać chińskie skutery, osiągać daną prędkość itp, lecz zrobić chińczyka tak by wyprzedził ten doceniany markowy skuter.
lubie oglądać miny osób np. aprili sr-ek jak zostająw tyle :)

Ranga:
Skuter: Kingway Paulo 50
Status: Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2009-11-04, 20:58   

Moim zdaniem lepiej jest kupić markowy skuter niż chinola, bo ja się nie znam zbytnio na silnikach. Jednak jeśli ktoś ma marzenie stworzyć jedyny, niepowtarzalny skuter, to taki tuning jak najbardziej wskazany. W moim przypadku to rodzice kupowali mi skuter, miałem ograniczony wybór. A czy warto tuningować chinola na gwarancji? Czy dla takich jak ja, co nie wie nawet jak się reguluje gaźnik, warto dodać te 10km/h?

Ranga:
Skuter: Kingway Hooligan
Status: Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-06, 22:45   

orynia55 napisał/a:
Czy dla takich jak ja, co nie wie nawet jak się reguluje gaźnik, warto dodać te 10km/h?

Jak nie znasz podstaw to możesz tylko coś spieprzyć. Poczytaj nasze forum. Zakres wiedzy na pewno się zwiększy. Połowa z nas dlatego tak kozaczy.

Zaproszone osoby: 148

Ranga:
Skuter: KINGWAY CAMARO
Status: Skąd: Mieroszów
Wysłany: 2009-11-11, 12:17   

Ale czy robicie tuning dla kogoś ?? Bo ja nie, ewentualnie kogoś powozić, zawsze chce być się szybszym ale wole poczekać na dorosły motor. Moim zdaniem w sq robić tuning mechaniczny np. wymiana cylka itp.

Ranga:
Skuter: Ibis
Status: Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2009-11-24, 04:19   

Ja po kupnie Chinola miałem ofertę ze strony kolegi : za 4tys. kupić roxa z 2007\08 r. z profesjonalnym tuningiem HEBO któremu V-MAX sie kończy na 145km/h..

Lecz nie miałem pieniędzy.. nic nie włożyłem w Chinola a on stoi rozdupcony w garażu...

www.Pulsstacja.fm
Kanał Energy Drink

Ranga:
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2009-11-25, 22:21   

no ja osobiscie tuninguje kazdy wie co robie i jak robie to na serrio nie zadne neony itd

Odpowiedz do tematu